Jump to content
Applegammer

SQUAD/Polish community/Polska społeczność

Recommended Posts

Witam,

Postanowiłem dziś założyć naszą polską społeczność na forum SQUAD, niech będzie to miejsce gdzie możemy wspólnie we własnym języku wymieniać się informacją. No i pomoże nam się zebrać jako społeczność w jednym miejscu.

Welcome,

I decided to wear today our Polish community forum SQUAD, let it be a place where we can speak in their own language to exchange information. And help us to gather as a community in one place.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czym jest SQUAD?

• Squad jest taktyczną strzelaniną sieciową, kładącą szczególny nacisk na tryb kooperacji i współpracę w drużynie. Za powstanie gry odpowiadają twórcy jednej z najpopularniejszych modyfikacji do gry Battlefield 2, znanej jako Project Reality. Tytuł miał stanowić pierwotnie komercyjną kontynuację moda, lecz w wyniku rozłamu większa część ekipy postanowiła poświęcić się stworzeniu osobnej, ambitniejszej produkcji.

Kiedy będę mógł grać Squad ?

• Obecnie nasza gra jest w fazie zamknięty pre-alpha (CPA) okres rozwojowy , a ludzie , którzy wsparli Squad na Kickstarter wybierając jedną z trzech możliwości: Ranger , Commander i Airborne mają teraz okazję zagrać w każdy weekend . Ogłoszenia o tym kiedy serwery są dostępne oraz zmian dla buildu gry są podawane w połowie tygodnia na głównej stronie bądź w zakładce UPDATE .

Jaki jest związek Squad z modyfikacją Project Reality do BF2?

• Oficjalnie nie mam formalnego związku. Ogólnie rzecz biorąc jednak, niemal wszyscy z naszych programistów i członków ekipy są na emeryturze Project Reality:BF2. Zespół programistów stara się, aby Squad był duchowym następcą do Project Reality. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Project Reality, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej na to www.realitymod.com

Jak mogę wspomóc Squad?

• Rozpowszechniać wieść wśród przyjaciół i / lub klanu, którzy mogą być zainteresowani.
  • Zarejestruj się, rozmawiaj i dzielić się swoimi pomysłami na naszym forum.
  • Możesz zakupić przed-premierowo grę i wesprzeć jej rozwój (Gra dostępna już na platformie STEAM - Early Access).

Polskie społeczności SQUAD

Użyteczne linki

Siema siema, czekamy az bedzie mozna odetchnac troche od Dutyfielda i zabrac sie za porzadna gre :)

Witam,

Też na to liczę, a chłopaki widać wzięli się nie na żarty, za tworzenie porządnej gry. Już wyczekuje dni kiedy wejdę na pole bitwy, na razie pozostały tylko filmiki :) 
Dziwie się że nasza polska scena youtuberów nawet nic nie wspomina o tej grze  :huh:

Ja myślę, że tu nie trzeba wielkiego rozgłosu. Każdy kto grał w PR, czy Arme na pewno trafi tutaj.

Nie zapominajmy też, że gra jest w bardzo wczesnej fazie, na rozgłos przyjdzie jeszcze czas.

A tak w ogóle to witam rodaków ;)

Witam.

@Colt 

Mimo wszystko gra robi już wrażenie i nie mówię o samej grafice i silniku UE4 na którym jest tworzona, ale rozgrywce. Wreszcie może doczekamy się FPS z prawdziwego zdarzenia, a nie powielania wciąż tego samego, no i na pewno cieszy fakt, że twórcy będą wspierać moderów. Po prześledzeniu kilkudziesięciu filmików z rozgrywki naprawdę można być dobrej myśli.

Witam rodaków.

Po filmikach stwierdzam, że już w obecnej fazie gra prezentuje się bardzo dobrze i jeśli trend się utrzyma to Squad odniesie niebywały sukces, a dzięki modom gra będzie stale rozbudowywana przez nowe frakcje i mapy. Obecnie czekam na Early Acess (Rifleman tier) by móc osobiście wypróbować grę. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że w dzisiejszych czasach pojawia się taki produkt który nie celuje w najbardziej dochodowych odbiorców (jak Cod czy nowe BF'y), a mało tego, jest nas tak wielu, że udało się grę sfinansować.  ;)

@LoneRanger 

Zadzam się z Tobą w 100%. Bfy i CoD mają ten problem, że stały się zbyt proste, sztampowe i generalnie nudne. Odgrzewanie tego samego już weteraną dobrej strzelanki się znudziło i szukają czegoś innego. Sam grałem w BF'a ale to co z tą grą nawyrabiali to szkoda słów. Jeszcze trochę trzeba poczekać, na razie w oczekiwaniu pogrywam w Insurgency, też bardzo dobra produkcja ;)

Siema Polska!

Hej, mam pytanie kiedy dostanę dostęp do zamkniętej alfy bo zastanawiam się czy wybrać Tier 1 (Rifleman - Backer Level ($30 USD)) czy Tier 2(Squad Leader - Founder Level ($70 USD)). Pytam się dlatego, że nie mam pojęcia czy wydając więcej już będę mógł zacząć grać, bo widzę, że filmiki się pojawiają już z zamkniętej alfy w internecie, czy jednak lepiej może poczekać i normalnie jak już będzie wcześny dostęp na steam to sobie wtedy pograć. Doradzcie, proszę :)

A druga sprawa odpisując na poprzedni wpis, też grałem w Battlefield 3, 4 i Hardline (totalne gówno) do BF3 myślę że ta seria jest całkiem, całkiem, ale już później to na szybko i na siłe. Niby odkrywcze miało być takie to całe Levolution, a jakoś dupy nie urywa. A Hardline to już w ogóle kopiuj i wklej. Nie za wiele się w rozgyrwce zmienia, mechanika aż boli, no i sporo gówniarzów na serwerach, którzy tylko umieją wyzywać od noobów, kretynów i etc.

Sam zacząłem poszukiwać czegoś bardziej wymagającego, czegoś alternatywnego na panujący brak solidnej produkcji, nawet zakupiłem ARMA III, ale to już za bardzo dla mnie rozbudowane no i bez jakiejś paczki znajomych nie pograsz. Do najpopularniejszego shootera jakim jest CS:GO nawet nie siadam, bo mi się po prostu to nie podoba.

@BlackHawk_PL

Siema, wybór w sumie należy do Ciebie i ile chcesz wyłożyć kasy. Dostęp do zamkniętej alfy będzie możliwy dopiero we wrześniu. To co widzisz i oglądasz na internecie to rozgrywka z zamkniętej pre-alpha i dostali do niej osoby które na kickstarter wyłożyły kasę na projekt ot taka forma podziękowania dla twórców. Jeśli wiesz, że ta gra to to co szukałeś i juz chciałbyś zagrać to lada moment będzie zamknięta alfa dla ludzi którzy dali 70$ i dostaniesz do tego na forum odznake że przyczyniles się do powstania gry i jej udoskonalenia. Zresztą masz wszystko w zakładce z zakupenm napisane.

Jak szukasz alternatywy to polecam Ci Insurgency. Jest bardziej wymagająca i ludzie grający są bardziej rozgarnięci. Ja osobiście zakupiłem za namową kolegi i nie żałuje. O SQUAD też się od niego dowiedziałem i również nie będę żałować

@Applegammer

Spoko dzięki! Sprawdzę sobie to Insurgency może akurat mi przypadnie do gustu, bo coś bym pozabijał wirtualnie ^^. A Ty kupiłeś którą wersję za 30$ czy za 70$?

W Insurgency trochę pograłem ale jakoś na dłużej mnie nie zatrzymała ta gra. Od czasu do czasu pogrywam w America's Army Proving Grounds - darmowa gierka w fazie beta. Może to nie to samo co dawne AA ale gra się przyjemnie, twórcom udało się znaleźć dobry balans pomiędzy realizmem a zabawą, a społeczność tej gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Sprawia to fajną atmosferę może też przez to, że graczy nie jest dużo i na ulubionych serwerach spotyka się te same osoby. Komunikacja głosowa i teamplay to w tej grze normalka.

No cześć nóbki :)

Wiecie co mnie zastanawia? Zastanawia mnie że rozdysponowanych zostało około 3000-4000 kluczy do closed pre-alphy a w ubiegły łikęd podobno były problemy z zapełnieniem jednego chociażby serwera. Na Twitchu też żadnych przekazów nie zastałem w niedziele. Ja sie pytam, kto wydaje tyle kasiory na klucz a później z niego nie korzysta? Ciekawostka, zaprawdę.

Mam nadzieję, że we wrześniu dołączy sporo osób aby porządnie potestować. Mam nadzieje że do tego czasu dodadzą też pojazdy - HMMWV i arabski odpowiednik (techie) zupełnie wystarczą na początek. Zupełnie zmieni się mechanika gry i będzie ona znacznie bliższa finalnemu produktowi.

Tak na marginesie do tych co SL-ują w PR. Znaleźliście jakiś sposób jak przetrawić komunikacyjny chaos? Przecież głowa może człowiekowi pęknąć od równoczesnego jazgotu na kanale lokalnym, drużynowym, międzydrużynowym i komandorskim. Do tego jeszcze trzeba słuchać bacznie czy czołg zza winkla nie nadciąga. Jak dla mnie to jeden z głównych problemów w PR - mam nadzieje że Squad ma na to jakiś pomysł...

No cześć nóbki :)

Wiecie co mnie zastanawia? Zastanawia mnie że rozdysponowanych zostało około 3000-4000 kluczy do closed pre-alphy a w ubiegły łikęd podobno były problemy z zapełnieniem jednego chociażby serwera. Na Twitchu też żadnych przekazów nie zastałem w niedziele. Ja sie pytam, kto wydaje tyle kasiory na klucz a później z niego nie korzysta? Ciekawostka, zaprawdę.

Mam nadzieję, że we wrześniu dołączy sporo osób aby porządnie potestować. Mam nadzieje że do tego czasu dodadzą też pojazdy - HMMWV i arabski odpowiednik (techie) zupełnie wystarczą na początek. Zupełnie zmieni się mechanika gry i będzie ona znacznie bliższa finalnemu produktowi.

Tak na marginesie do tych co SL-ują w PR. Znaleźliście jakiś sposób jak przetrawić komunikacyjny chaos? Przecież głowa może człowiekowi pęknąć od równoczesnego jazgotu na kanale lokalnym, drużynowym, międzydrużynowym i komandorskim. Do tego jeszcze trzeba słuchać bacznie czy czołg zza winkla nie nadciąga. Jak dla mnie to jeden z głównych problemów w PR - mam nadzieje że Squad ma na to jakiś pomysł...

skąd masz takie dane? Z tego co  wiem to rozdanych pre-alpha było 200 kluczy.

A to nie jest tak, że osoby które wspierały twórców na kickstarterze za określoną tam kwotę dostali klucz do pre-alphy??

skąd masz takie dane? Z tego co  wiem to rozdanych pre-alpha było 200 kluczy.

Jakiś szalony ziomek policzył w innym fredzie:

($600) 10 Clan Pack --- 54 backers X 10 keys = 540 players

($325) 5 Clan Pack --- 48 backers X 5 keys = 240 players

($300) Ranger Tier --- 73 backers X 3 keys = 219 players

($180) Airborne Tier --- 50 backers X 2 keys = 100 players

($100) Commander Tier --- 1,451 X 2 keys = 2902 players

($70) Squad Leader Tier --- 986 backers x 1 key = 986 players

Total________________________________ 4,987 players possible in the Closed Alpha

Nie wiem ile z tych tierów gra obecnie a ile dopiero dołączy we Wrześniu ale w każdym bądź razie to dosyć sporo osób.

Jakiś szalony ziomek policzył w innym fredzie:

Nie wiem ile z tych tierów gra obecnie a ile dopiero dołączy we Wrześniu ale w każdym bądź razie to dosyć sporo osób.

No tyle że to closed alpha, której jeszcze nie ma a nie "pre alpha"...

No tyle że to closed alpha, której jeszcze nie ma a nie "pre alpha"...

Oj, żeby nie było: Te trzy tiery poniżej grają teraz, razem 3200 kluczy:

($300) Ranger Tier --- 73 backers X 3 keys = 219 players

($180) Airborne Tier --- 50 backers X 2 keys = 100 players

($100) Commander Tier --- 1,451 X 2 keys = 2902 players

Klanowe i squad-lead'owe tiery dołączą we wrześniu.

Oj, żeby nie było: Te trzy tiery poniżej grają teraz, razem 3200 kluczy:

Klanowe i squad-lead'owe tiery dołączą we wrześniu.

ok :)

Nie ma jej obecnie w planach i pewnie nigdy nie będzie z dwóch oczywistych powodów:

- Musieliby zmniejszyć maksymalną ilość graczy na serwerze

- Mogliby nie zmieścić klawiszologii na padzie

Graczy by z tego nie mieli. Wszechobecnie wiadomo, że takich gier nie ma co szukać na konsolach dlatego każdy kto liczy na realistyczne, taktyczne strzelanki ma w domu PC. Powiem więcej - za samą zapowiedź gry na konsole, dostali by ostrą zje*bkę od forumowiczów.

Ja bym też raczej na to nie liczył, że stworzą tą grę na konsole. Wydaje mi się, że całkowicie skupiają się na platformie PC i chwała im za to. 

W sumie to dobrze, gra będzie w pełni zoptymalizowana i dobrze stworzona na komputery osobiste. To dość ważne, gdzie teraz wielkie firmy swój produkt tworzą na każda dostępna platformę, a jak wychodzi sami widzieliśmy z nowym Batmanem. Port gry na PC-ty okazał się klapą.